MİMOD TV

Konya Mimarlar Festivali 2019

24 February, 2020 / Mimod Konya yazdı

7 Ekim #DünyaMimarlıkGünü'nde sanat ve tasarım Kılıçarslan Kent Meydanı'nda bir araya geldi! 🎨🎙 Mimarlar Odası Konya Şubesi tarafından düzenlenen #KonyaMimarlıkFestivali, eğlendirirken aynı zamanda öğreten etkinliklerle son buldu! 🏁  Festivalimizde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. 🙏🏻

 

KMF'19 Video Haber

24 February, 2020 / Mimod Konya yazdı

Konya Mimarlar Günü'nün Konhaber'de yer alan video haberi. Diğer haberlere göz atmak için lütfen linklere tıklayın;
http://bit.ly/2q35D7f
http://bit.ly/35udvPE
http://bit.ly/2M4qcc1

Mimari Koruma Projeleri Sergisi

24 February, 2020 / Mimod Konya yazdı

Dünya Mimarlık Günü etkinlikleri kapsamında 2019 yılında ilk kez düzenlediğimiz Konya Mimarlık Festivali bünyesinde, 21 Ekim Pazartesi Tantavi Ambarı Kültür Merkezi’nde gösterilen “Mimari Koruma Projeleri Sergisi”ne proje gönderen Meram Belediyesi, Karatay Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi KUDEB, NEÜ Mimarlık Bölümü, KTÜN Mimarlık Bölümü ile kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Piknik Etkinliği

24 February, 2020 / Mimod Konya yazdı

Konya Mimarlık Festivali devam ediyor! Konya Mimarlık Festivali'nde bugün; 13 Ekim Pazar günü Mimarlar Odası Konya Şubesi Üyeleri ile #MeramDere Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen #piknik etkiliğimizde buluştuk! 🧺 Birlikte eğlendik, beraber yedik, çocuklarla da çocukluğumuza döndük! 🥘⚽🏐 Etkiliğimizden eğlenceli görüntüler sizlerle... 🎥

Konya Mimarlık Festivali 2020 | İdeal Kent Arayışı Söyleşisi

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ece Ceylan Baba’nın “İdeal Kent Arayışında Mimari Ütopyalar” kitabından hareketle “İdeal Kent Arayışı” başlıklı çevrimiçi söyleşimiz 20 Ekim 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Çevrimiçi söyleşi konuğumuz DOÇ. Dr. Ece Ceylan BABA ve tüm söyleşi katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Konya Mimarlık Festivali 2020 | Kent Pikselleri Söyleşisi 1. Gün

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

2020 Konya Mimarlık Festivali Online Etkinlikleri kapsamında “Kent Pikselleri” başlıklı Çevrimiçi Atölyemiz tamamlanmıştır. DİSCORD uygulaması üzerinde online olarak yapılan atölyemiz, değişen tüm alanlar gibi dönüşen ve yeniden tanımlanan çalışma pratiğinin oldukça verimli bir örneği olarak değerli sonuç ürünlerine ulaşmıştır.Mr Tifa'nın yürütücülüğünde sürdürülen atölye sürecinden değerli katılımcıların tasarımları ile kent pikselleri kavramı özelinde Konya Mevlana Caddesindeki seçilen yapıların sahip olduğu parametrelere ulaşılarak yeniden tasarım önerileri geliştirildi. Yapılan analizlerden oluşan parametrelerle sunulan görsel sunumlarla atölye çalışması verimli bir şekilde sonlandırıldı. 23-24 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen atölyemizin yürütücüsü Mr Tifa'ya ve değerli atölye katılımcılarına teşekkür ederiz.

Konya Mimarlık Festivali 2020 | Kent Pikselleri Söyleşisi 2. Gün

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

2020 Konya Mimarlık Festivali Online Etkinlikleri kapsamında “Kent Pikselleri” başlıklı Çevrimiçi Atölyemiz tamamlanmıştır. DİSCORD uygulaması üzerinde online olarak yapılan atölyemiz, değişen tüm alanlar gibi dönüşen ve yeniden tanımlanan çalışma pratiğinin oldukça verimli bir örneği olarak değerli sonuç ürünlerine ulaşmıştır. Mr Tifa'nın yürütücülüğünde sürdürülen atölye sürecinden değerli katılımcıların tasarımları ile kent pikselleri kavramı özelinde Konya Mevlana Caddesindeki seçilen yapıların sahip olduğu parametrelere ulaşılarak yeniden tasarım önerileri geliştirildi. Yapılan analizlerden oluşan parametrelerle sunulan görsel sunumlarla atölye çalışması verimli bir şekilde sonlandırıldı. 23-24 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen atölyemizin yürütücüsü Mr Tifa'ya ve değerli atölye katılımcılarına teşekkür ederiz.

Konya Mimarlık Festivali 2020 | Sinemada Mimarlık Söyleşisi

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

Şube başkanımız sayın Armağan Güleç Korumaz'ın moderatörlüğünde "Sinemada Mimarlık" konulu çevrimiçi söyleşi 28 EKim 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Söyleşi konuklarımız sayın Prof. Dr Nevnihal Erdoğan’a, sayın Hikmet Temel Akarsu’ya ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Kon Tv ile röportaj

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

Oda başkanımız Dr. Armağan Güleç Korumaz'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar yönetmeliğinde yapılan ''yeni inşa edilecek binalara yağmur suyu toplama sistemi kurulması zorunluluğu'' hakkında KONTV'ye verdiği röportajında yapılan değişikliği inceleyerek açıklamalarda bulundu.

Kon Tv Basın Açıklaması (Mimar Sinan'ı Anma Günü)

12 April, 2021 / Mimod Konya yazdı

Şube Başkanımız Dr. Armağan Güleç Korumaz vefatının 433. yıldönümünde büyük usta Mimar Sinan’ı anmak ve meslektaşlarımızın Mimarlar Günü’nü kutlamak üzere basın açıklaması gerçekleştirdi.