Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color green color

Haber ve Etkinlikler

FPSS slide image

Şubemizin 14.Olağan Genel Kurulu , 22-23 Şubat tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın gerç...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...

Duyurular

Bulunduğunuz Sayfa :Anasayfa
Yüksek Lisans ve Doktora Proğramı Öğrenci Alımı

KTO Karatay Üniversitesi ve Mimarlar Odası Konya Şubesi arasında imzalanan ekteki protokola istinaden  yüksek lisans ve doktora proğramı öğrenci  alımı  yapılacaktır.

 <<<<PROTOKOL >>>>>

 <<<<BAŞVURU KOŞULLARI>>>>

 
BRÜKSEL  PARİS - 08-11 EKİM 2015
BELÇİKA – FRANSA
BRÜKSEL (1) – PARİS (2)
Pegasus Havayolları ile
 08-11 EKİM 2015 ( 3 gece/4 gündüz )

1.Gün :  KONYA – İSTANBUL – BRÜKSEL
Konya Havaalanında saat 06:30 ‘da buluşma. Bagaj ve bilet işlemleri ardından Pegasus Havayollarının 07:35 uçağı ile İstanbul’a hareket ile saat 08:50 varış. Dış hatlara geçiş ve Pasaport işlemleri sonrası 10:55 uçağı ile Brüksel’e hareket. Yerel saat ile 13:55’de varış ve pasaport kontrolünü takiben rehberimiz eşliğinde Brüksel’de panoramik şehir turumuz başlar. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğin alınması sonrası Otelimize transfer. Odalara yerleşme ve geceleme Otelimizde.
Devamını oku...
 
2015 Yılı Plaket Törenimiz
 Meslekte 25,40 ve 50 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz yemekli Plaket Törenimiz Öncü Sosyal Tesislerinde 26 Haziran2015 tarihinde gerçekleşti. Öncelikle Meslek hayatlarında 50, 40 yılı , daha sonra da 25 yılı tamamlayan Üyelerimize Plaketleri takdim edildi. Programımıza katılım sağlayan ; tüm Misafirlerimize ve Üyelerimize teşekkürlerimizle.

 

Devamını oku...
 
Mimar Evi Mesai Saatleri
Mimar Evi Mesai saatlleri 08.30-18.00 olarak yeniden düzenlenmiştir.Üyelerimize duyurulur.
 
Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi ,Mimarlık Bölümü Tezsiz Yüksek Lisans

Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi ,Mimarlık Bölümü 40 kişi kontenjanlı tezsiz yüksek lisans açmıştır. Başvuru tarihleri 27 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrenci kabulde ALES şartı aranmamaktadır. Detaylar ekteki resimde yada Fen Bilimleri Enstitüsü adresinde yer almaktadır. İlgilenenlerin dikkatine…

 
Selçuklu Belediyesi Yapı Ruhsatı Başvuruları Hakkında

 Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Yapı Ruhsatı başvuruları ile ilgili Şubemize iletilen yazı aşağıdadır. Üyelerimize duyurulur.

<< YAPI RUHSAT BAŞVURULARI  HK . İNDİR >> 

 
27.ULUSLARARASI YAPI VE YAŞAM KONGRESİ DUYURUSU

27. ULUSLARARASI YAPI ve YAŞAM KONGRESİ  /  01-02 EKİM 2015 BURSA

KONGRE TEMASI: KENTSEL BOŞLUĞUN DİLİ

<<<KONGRE DETAYLARI İNDİR>>>

 

 

 

 
İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI HAKKINDA
4 Nisan 2015 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilen ve 23 Nisan 2015 günlü Resmi Gazete’de yayımlanan 6645 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 78. maddesiyle 3572 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulüne Dair Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasına eklenen bent ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğu bulunmayan işyerlerine “mühendislik ve mimarlık büroları” da eklenmiştir.

Üyelerimize önemle duyurulur.
 

e - mimaran

Kimler Sitede

Şuanda 1 misafir bağlı

İstatistikler

Üyeler: 891
Haberler: 809
Web Bağlantıları: 0

 

 

Alternate title