Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color green color

Haber ve Etkinlikler

FPSS slide image

Şubemizin 14.Olağan Genel Kurulu , 22-23 Şubat tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın gerç...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...

Duyurular

Bulunduğunuz Sayfa :Anasayfa
PLAKET TÖRENİMİZ

 Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz yemekli Plaket Törenimiz Öncü Sosyal Tesislerinde 11 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleşti. Öncelikle Meslek hayatlarında 40 yılı , daha sonra da 25 yılı tamamlayan Üyelerimize Plaketleri takdim edildi. Programımıza katılım sağlayan ; başta Sayın Milletvekilimiz Ayşe Türkmenoğlu olmak üzere tüm Misafirlerimize ve Üyelerimize teşekkürlerimizle.

Devamını oku...
 
BALKANLAR TURU
KONYA MİMARLAR ODASI’na ÖZEL
BALKANLAR TURU
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile …
24 – 31 Ağustos 2014 (7 Gece/ 8 Gün )

1.Gün     Konya - İstanbul - Üsküp
Konya Havalimanında saat 07:00’da buluşma sonrası Bilet ve bagaj işlemlerini takibenPegasus Havayolları ile saat 08:10’da İstanbul’a hareket İstanbul’a varış sonrası Dış hatlara geçiş ve pasaport işlemlerinden sonra  Pegasus Havayolları’na ait PC  711 sefer sayılı uçakla saat 10:25’de Üsküp`e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile  10:55` de Üsküp`e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panaromik Üsküp turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları,  hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile otelimize yerleşme.  Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.TCC Grand Plaza Hotel 5*
   
Devamını oku...
 
Birimlerimizle Bölge Toplantısı
 Şubemiz Birimleriyle , Ereğli Temsilciliğimiz evsahipliğinde Ereğli'de 7 Haziran tarihinde bölge toplantısı yapılmıştır. Yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri , karşılaşılan sıkıntılar , çözüm yolları hakkında Birim temsilcilerimizle karşılıklı istişarede bulunulmuştur. Katılım sağlayan tüm Birimlerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz.
Devamını oku...
 
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
 Sekreteryasını yürüttüğümüz İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Şubemiz Mimar Evi'nde 3 Haziran tarihinde İlimizdeki Tüm Meslek Odası Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. Katılım sağlayan Misafirlerimize teşekkür ediyoruz.
 
Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği

2 Mayıs 1985 tarih ve 18916 mükerrer sayılı Resmi Gazetde yayımlanan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği geçici 6.maddesi , 22 Mayıs 2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmelikle aşağııdaki şekilde değiştirilmiştir.

 <<<<DOSYA INDIR >>>>

 
Mesleki Denetim Uygulamaları

Mesleki Denetim Uygulamaları hakkında Mimarlar Odası Genel Merkezi'nden tüm Şubelere iletilen yazı ve Ankara 2.İdare Mahkemesi'nin Kararı ektedir. Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 >>>Genel Merkez Yazısı>>>

 >>>T.C. Ankara 2.İdare Mahkemesi 2013/1102 Esas ve 2014/416 sayılı Kararı>>>

 
BİRİKMİŞ AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİMİZE DUYURU

 11-12 Nisan 2014 tarihinde yapılan Mimarlar Odası 44.Dönem Genel Kurulunda birikmiş ödenti borçlarının yapılandırılmasına yönelik alınan karar çerçevesinde, Merkez Yönetim Kurulu'nun  07 Mayıs 2014 tarihinde yapmış olduğu 44/2 no.lu toplantı sonucu ektedir. Üyelerimize önemle duyurulur.  

>>>>44 .Dönem  Genel  Kurulunda  aidat  borçlarının yapılandırılmasına yönelik alınan karar>>>>

>>>>BAŞVURU DİLEKCESİ ÖRNEĞİ>>>

>>>> YILLARA GÖRE AİDAT BEDELLERİ LİSTESİ (son)>>>

 
İSTİŞARE TOPLANTISI

 Mesleki Denetim Uygulamaları ile ilgili 13 Mayıs 2014 tarihinde Serbest Mimarlık Hizmetleri Büro Tescil Belgesi sahibi Üyelerimizle istişare toplantısı yapılmıştır. Katılım sağlayan üyelerimize teşekkürlerimizle

 

 

e - mimaran

Kimler Sitede


İstatistikler

Üyeler: 767
Haberler: 719
Web Bağlantıları: 0

 

 

Alternate title