Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color green color

Haber ve Etkinlikler

FPSS slide image

Şubemizin 14.Olağan Genel Kurulu , 22-23 Şubat tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın gerç...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...
FPSS slide image

Meslekte 40 ve 25 yılını dolduran Üyelerimiz için düzenlediğimiz ...

Devamı...

Duyurular

Bulunduğunuz Sayfa :Anasayfa
Konutun Geleceği
 IABA 2015 Antalya III.Uluslararası Mimarlık Bienali'ne doğru "Mimarlığın ve Kentlerin Geleceğini Tartışıyoruz " HazırlıkToplantıları "5 " kapsamında düzenlenecek olan "Konutun Geleceği" konulu etkinlik afişi ektedir. Katılımlarınızı bekleriz.
 
BÜYÜK ENDÜLÜS TURU

15-20 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan , 6 gün ,5 gece konaklamalı Büyük Endülüs Tur (Madrid ve Barcelona dahil ) Programı ektedir. Ön kayıt 20 Şubat tarihine kadar alınacaktır . Üyelerimize duyurulur.

BÜYÜK ENDÜLÜS TURU
(MADRİD VE BARCELONA DAHİL )
THY ile 15-20 Mayıs 2015
5 Gece /6 Gün
Malaga – Granada - Cordoba - Sevilla - Toledo –Madrid – Barcelona

1.Gün / 15.05.2015                                                        Konya - İstanbul – Malaga- Granada
Konya Havalimanı’nda 04:30 buluşma.  Türk Havayolları’nın tarifeli TK2043 iç hat seferi ile 05.40’da Atatürk Havalimanı’na uçuş. 07.00’da İstanbul’a varış ve dış hatlar terminaline geçiş.. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, TK2043 sayılı uçuşumuz ile saat 09.40’da Malaga’ya hareket. Yerel saat ile 13.10’da Malaga’ya vardıktan sonra bizi bekleyen aracımızla Granada şehrine transfer. Granada’ya varışımızla El Hamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri turu yapılacaktır. Otele transfer ve yerleşme sonrası Otel’de akşam yemeğin alınması. Geceleme otelde.PUERTA DE ALJİBES HOTEL vb.

Devamını oku...
 
Konya Kent Estetiği Yönetmeliği

Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından Şubemize iletilen Konya Kent Estetiği Yönetmeliği  ektedir. Görüşlerinizi Şubemize bildirmeniz önemle rica olunur.

 Kent Estetiği Yönetmeliği - İNDİR 

 
MESLEKİ DENETİM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Genel Merkez tarafından tüm Şubelere gönderilen yazı ektedir. Üyelerimize duyurulur.

 

Şubeler Mesleki Denetim

 
Ulusal Mimarlık Ödülleri Sergisi Bu kez Karatay Üniversitesinde
 
ANTALYA KEPEZ BELEDİYESİ MİMAR TURGUT CANSEVER ULUSAL MİMARLIK ÖDÜLLERİ ŞARTNAMESİ
 ŞARTNAME
KONU

Kepez Belediyesi adına Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda Y. Mimar Turgut Cansever’in anısına, ülkemizdeki mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, mimarlığın ve uyumlu kentleşmeye katkısının kamuoyunun gündeminde bulundurulması, mimarlık ürünlerinin belgelendirilmesi, kullanıcıların ve yüklenicilerin bilinçlendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi amacıyla, Ulusal Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri verilir.

KAPSAM
Her yıl Şubat ayı içinde, bir yıl proje bir yıl yapı dalında olmak üzere “Turgut Cansever Mimarlık Sergisi” düzenlenir ve Turgut CANSEVER’in ölüm günü olan 22 Şubat günü “Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri” verilir.

DAYANAK

5393 sayılı Belediye Kanunu
Devamını oku...
 
OTOPARK DÜZENLENMESİ İLE İLGİLİ PLAN KARARLARI

Otopark Düzenlemesi ile ilgili Plan Kararları hakkında Üyelerimzin görüşlerini Şubemize iletmeleri önemle rica olunur.

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin İmar Planı Değişiklikleri ile ilgili 26. Maddesi çerçevesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde trafik düzenini ve güvenliğini sağlamak, yol üzeri park yapmayı önlemek için; parsel bazında imar planı tadilatı veya bölgesel revizyonlar aşamasında, yeni yapılarda yapı ruhsatı aşamasında, mevcut binalarda ise iş yeri açma ve çalışma ruhsatı veya Tadilat Ruhsatı aşamasında aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde uygulama yapılır. Belirtilmeyen hususlarda yürürlükte bulunan otopark yönetmeliğinin hükümlerine uyulur.
Özellik arz eden yapılar ve istisnai durumlarda Konya Büyükşehir Belediyesi Mimari Estetik Komisyonunun vereceği karar doğrultusunda uygulama yapılır.

Devamını oku...
 
TMMOB Öğrenci Evi Konaklaması Hakkında

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerinden Üyelerimiz konaklama hizmeti alabileceklerdir.

Konaklama Katkı Bedeli:35TL/gün(kahvaltı dahil)

Rezarvasyon için         :0312 386 10 38

Adres                          :Mehmet Akif Ersoy Mah. 295.Sok.No:6 Yenimahalle/Ankara

 

 

e - mimaran

Kimler Sitede

Şuanda 5 misafir bağlı

İstatistikler

Üyeler: 836
Haberler: 767
Web Bağlantıları: 0

 

 

Alternate title